Dużo pracy na poza wodą i na wodzie… Cenna nauka, pierwsze sukcesy i nowy sponsor! Czyli podsumowanie sezonu 2015

Zdjęcie KPMG Sailing Team, sezon żeglarski 2015

Dużo pracy na poza wodą i na wodzie… Cenna nauka, pierwsze sukcesy i nowy sponsor!

Czyli podsumowanie debiutanckiego sezonu Domański Sailing Team w klasie 505

Nasz debiutancki sezon w klasie 505 na dobiegł końca, czas więc na krótkie podsumowanie. A działo się… Wystartowaliśmy w 5 edycjach Pucharu Polski. Udało nam się zająć 9 miejsce na 34 sklasyfikowane załogi (wyniki: http://int505.pl/puchar-polski-2015/klasyfikacja-pucharu-2015). Jak na debiut i ogrom wyzwań tego sezonu, to wynik bardzo satysfakcjonujący. Wystartowaliśmy też na Mistrzostwach Europy w Szwecji, gdzie mieliśmy okazje rywalizować z czołowymi żeglarzami świata.

W tym roku przekonaliśmy się też na własnej skórze, jak wspaniałą łódką jest 505tka i jak niesamowitą frajdę daje ściganie się na niej, wśród bardzo fajnych ludzi, którzy tworzą świetną atmosferę. Jak to mówią niektórzy… „Żeglarstwo to nie hobby… To styl życia.” Żeglowanie na 505tce w pełni to potwierdza i pod tym podpisuję się oboma rękami. Bakcyl żeglowania na 505 zaraził mnie w pełni i pomimo, że sezon się skończył, to już nie mogę się doczekać kolejnego…

Łatwo jednak nie było. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy w tym roku na przygotowanie i naprawy sprzętu. Niezwykle absorbujące było też przygotowanie dobrej, atrakcyjnej oferty dla sponsora. Dodając do tego treningi, regaty i codzienne obowiązki zawodowe, wyszedł bardzo ciężki okres, w którym niestety samo żeglowanie czasem schodziło na dalszy plan, a na regatach choć było nieźle, to zabrakło odrobiny koncentracji i treningu do tego, żeby było super. Nieraz też towarzyszyła nam frustracja z powodu urwanej regulacji podczas wyścigu, złamanego bomu, podartego żagla, czy pękniętego bloczka.

Wiadomo jednak, że każdy sukces trzeba okupić wysiłkiem, zaangażowaniem i nieustępliwością. Ze wszystkiego wynieśliśmy bardzo dużo nauki, a ja jestem przekonany, że cała poświęcona przez nas energia to inwestycja, która przyniesie ogrom pozytywny efektów w przyszłych sezonach, w których sprawy organizacyjno-remontowe w trakcie sezonu będą jedynie marginesem dla czystego trenowania i ściganiaJ To marzenie chyba każdego żeglarza w naszym kraju od czasu zaistnienia tego sportu… Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

Wiele wartościowych przemyśleń wynieśliśmy także podglądając styl żeglowania i wykonania 505tek najlepszych żeglarzy w kraju i za granicą. Występ na ME w Varbergu był nie tylko wspaniałą przygodą, ale też przełożył się na znaczną poprawę naszego pływania w kolejnych regatach. Taka nauka jest nieoceniona i z pewnością pozwoli nam się zbliżać do „zachodu” i osiągać coraz lepsze rezultaty na arenie międzynarodowejJ

W przyszłym sezonie sporo się zmieni. W związku z wyjazdem Patryka do USA, poszukuję nowego załoganta, który go godnie zastąpi. Chętnych oczywiście zapraszam do kontaktu;) Ponadto planuję wymianę łódki na nowszą, taką która na wodzie zapewni nie tylko więcej szybkości i wygody żeglowania, ale przede wszystkim będzie niezawodna. Sezon debiutancki się skończył i w związku z tym apetyt na wyniki rośnie… Więc i tutaj poprzeczkę stawiam znacznie wyżej, zarówno w Pucharze Polski, jak i na Mistrzostwa Świata.

Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować firmie KPMG (http://www.kpmg.com/pl), której wsparcie umożliwiło nam wyjazd na Mistrzostwa Europy do Szwecji, wyjazdy w ramach Pucharu Polski, a także zakup nowego grota.

Ogromne dzięki również dla Patryka za to, że był ze mną we wszystkich trudnych momentach tego sezonu i za zaangażowanie w pracę nie tylko na wodzie, ale przede wszystkim na lądzie.

Chętnych zapraszam do przejrzenia:

Nasza galeria zdjęć oraz filmów:

https://www.facebook.com/Domanskisailingteam/photos_stream?tab=photos_albums

Galeria Stowarzyszenia Klasy 505:

https://www.facebook.com/505Polska/photos_stream?tab=photos_albums

Zapraszamy na naszego Facebooka oraz bloga:

https://www.facebook.com/Domanskisailingteam

http://domanskisailingteam.sails.pl/

Do zobaczenia w sezonie 2016 na akwenach całej Polski oraz na Mistrzostwach Świata na akwenie olimpijskim w Weymouth!

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*